logo s&smedia

Zostaw nam swoje imię i numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie W ciągu 60 minut.

Wyślij

Wiadomość wysłana

Zadzwoń do nas

+48 (22) 243 74 53

Lub zostaw nam swoje imię i numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie W ciągu 60 minut.

Wyślij

Wiadomość wysłana

Helpdesk IT

Oferujemy wsparcie naszych konsultantów w ramach usługi helpdesk. Nasi specjaliści dzielą się swoją wiedzą, oraz pomagają rozwiązać wszelkie problemy.

konsultant

Nasi specjaliści są odpowiedzialni i posiadają szeroką wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Nasz pracownik odbierze od państwa komunikat, zdiagnozuje i rozwiąże zgłaszane problemy. To nie wszystko, ponieważ udzieli również odpowiedzi na nurtujące pytania w kwestiach, które państwa interesują. Uzyskają państwo nasze wsparcie szybko i sprawnie. Naszym priorytetem jest, aby klienci czuli, że mogą na nas polegać w razie awarii.


Aby rozwiązywanie problemów było jeszcze prostsze przygotowaliśmy aplikację ułatwiającą zgłaszanie ich.


W Państwa firmie wystąpiła awaria?


Pomożemy ją naprawić!

phone

+48 660 281 701

phone

+48 784 591 066

phone

serwis@sas-media.pl

W jaki sposób działamy?

Ze względu na wiele źródeł komunikacji czas aby skontaktować się ze specjalistą jest znacznie krótszy.

Pozwala na szybkie zgłoszenie problemu co pomaga postawić właściwą diagnozę.

Rejestruje zgłoszenia.

Prowadzi monitoring awarii i postępów w naprawach.

Zapewniamy

Szybką reakcję

Natychmiastowe kierowanie spraw do właściwych specjalistów, zapobiegniemy dezorganizacji pracy w firmie, dzięki szybkiej reakcji na awarie i jak najszybciej rozwiążemy problemy klientów.

Profesjonalnie

Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu nasze usługi są wykonane na wysokim poziomie i w pełni profesjonalnie.

Kompleksowo

Nie tylko rozwiązujemy problem, ale również pomożemy, aby niepoprawności nie pojawiły się w przyszłości.

Jak wygląda praca w dziale helpdesk?

Praca w dziale helpdesk to odpowiedzialne i złożone zajęcie. Objęcie stanowiska specjalisty wymaga nie tylko szerokiej wiedzy teoretycznej, lecz także umiejętności praktycznych, oraz odpowiednich predyspozycji i cech charakteru. Profesja ta przynosi jednak wiele satysfakcji.

Pojęcie „helpdesk” wywodzi się z języka angielskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza „biurko pomocy”, co dość trafnie wskazuje na charakter obszaru, do którego się odnosi. Helpdesk jest bowiem działem przedsiębiorstwa, który zajmuje się udzielaniem informacji i niesieniem pomocy jego klientom. Jego zadaniem jest m.in. wyjaśnianie nieścisłości, rozwiązywanie bieżących problemów, oraz reagowanie na zgłaszane trudności i różnego typu awarie. Celem pracy takiego działu jest również utrzymywanie dobrych relacji z klientami, oraz dbałość o ich zadowolenie i satysfakcję. Czasami helpdesk ma także charakter wewnętrzny – wówczas skupia się na udzielaniu wsparcia pracownikom zatrudnionym w przedsiębiorstwie.

Pracownik helpdesk w IT ma przed sobą szereg różnorodnych obowiązków. Najważniejszym z nich jest przyjmowanie zgłoszeń od klientów, lub pracowników firmy. Komunikacja może zachodzić za pośrednictwem różnych narzędzi. Wśród stosowanych rozwiązań znajdują się m.in. infolinie telefoniczne, komunikatory internetowe, webchaty, e-maile oraz specjalne strony internetowe, za pośrednictwem których można wysłać zapytanie lub zgłoszenie, dotyczące trudności związanych z danym produktem czy usługą.

Po stronie pracownika helpdesk w IT leży diagnozowanie i rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez użytkowników, udzielanie odpowiedzi i informacji na temat kwestii, którymi zainteresowani są klienci (mogą dotyczyć np. danego oprogramowania, systemu czy aplikacji), klasyfikowanie poszczególnych zgłoszeń, oraz tworzenie raportów o zaistniałych wadach i usterkach. Oprócz tego specjalista ds. helpdesk może zajmować się instalowaniem i konfigurowaniem oprogramowania, nadzorowaniem zabezpieczeń sprzętu i udzielaniem bieżącego wsparcia, związanego z jego eksploatacją. Czasami odpowiada również za organizowanie szkoleń dla innych pracowników.

W jaki sposób technik wspiera klienta zdalnie?

Podczas wizyt wdrożeniowych po wcześniejszym uzgodnieniu z klientem serwisanci na każdym ze stanowisk instalują odpowiednie oprogramowanie do pomocy zdalnej. Każde stanowisko jest oznaczone losowym identyfikatorem (ID) i zostaje mu przypisane silne hasło, które zabezpiecza przed niepowołanym niekontrolowanym zdalnem dostępem osób trzecich. (chodzi mi o to ze jak ktoś robi jakiś np. Atak hakerski i zna ID to i tak nie przejmie kontroli nad systemem bo musi wprowadzić hasło, które nie jest tak łatwo złamać jak są zachowane zasady bezpiecznego hasła).

Wykorzystując takie rozwiązanie w każdej chwili kiedy na HelpDesk zadzwoni klient jego opiekun w kilka sekund może połączyć się z danym stanowiskiem, na którym występuje problem. Dzięki temu technik jest w stanie, zdiagnozować usterkę i w jak najszybszym tempie przygotować rozwiązanie lub usunąć usterkę by można było pracować bez przeszkód.

Jakie oprogramowanie wykorzystujemy do pracy zdalnej u klienta?

Standardowym programem do połączen zdalnych wykorzystywanym w naszej firmie jest AnyDesk. Jest to darmowa wersja oprogramowania na każdy system operacyjny (Mac, Linux, Windows) w tym również systemy mobilne (iOS, Android). Dzięki temu rozwiązaniu nie ważne na jakim systemie pracuje nasz klient – zawsze możemy się połączyć i usunąć występujący problem.

Jeżeli natomiast klient, posiada wykupioną np. Licencje do programu TeamViewer nasi technicy konfigurują oprogramowanie w taki sposób by można było bezpiecznie łączyć się ze stanowiskami klienckimi. Program ten podobnie jak poprzednik jest dostępny na każdy rodzaj systemu jak i urządzenia mobilne.

Oba sposoby pozwalają nam uzyskać połączenie z naszym klientem i przystąpić do diagnozy występującego problemu i jak najszybszego usunięcia awarii.

Jak działa helpdesk?

Ze względu na wiele źródeł komunikacji czas aby skontaktować się ze specjalistą jest znacznie krótszy.

Pozwala na szybkie zgłoszenie problemu co pozwala na technikowi rozpoczęcia natychmiastowej diagnozy problemu i przystąpienie do powodu usterki. Gdy tylko usterka zostanie dodatkowo opracowujemy sposób jak można zapobiec wystąpieniu problemu w przyszłości.

Rejestruje zgłoszenia - każdemu zgłoszeniu zostaje przypisany unikalny identyfikator w systemie - pozwala to na łatwiejsze monitorowanie i śledzenie postępów w naprawach danej usterki oraz zarządzanie nimi.

Zalety usług Helpdesk

apikacja

Jako Helpdesk oferujemy kontakt z najlepszymi specjalistami z branży IT.

konsultant

Kompetentne osoby służą pomocą przez siedem dni w tygodniu.

dzwonek

Doświadczony i wykwalifikowany zespół pozwoli na znalezienie szybkich rozwiązań, jeśli tylko jakikolwiek problem się pojawi.

narzędzia

Dzięki profesjonalistom, firmy mogą całkowicie skupić się na generowaniu właściwych zysków.

Należy pamiętać, że usługi oferowane przez helpdesk IT mogą być wykorzystywane do lepszego funkcjonowania dużych, jak i tych mniejszych podmiotów. A więc, korzystanie z tych usług informatycznych możemy być pewni, że cały nasz sprzęt oraz wszystkie oprogramowania znajdują się pod stałą kontrolą.

Więcej usług