logo s&smedia

Zostaw nam swoje imię i numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie W ciągu 60 minut.

Wyślij

Wiadomość wysłana

Zadzwoń do nas

+48 660 281 701

Lub zostaw nam swoje imię i numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie W ciągu 60 minut.

Wyślij

Wiadomość wysłana

Administracja serwerami

To opieka administracyjna która wymaga wiedzy, to opieka nad infrastrukturą serwerową i powierzania zadania związane z obsługą i zarządzaniem serwerami klienta, która znajduje się w dowolnej lokalizacji. Ze względu że jest potrzebna stała opieka czasami bardziej opłaca się zatrudniać firmę zewnętrzną, która posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje by móc zapewnić firmie nie tylko wsparcie zdalne przy zarządzaniu serwerami (jak np. Tworzenie nowych udziałów sieciowych) czy też konfiguracji nowo dołączonego urządzenia, które musi działać w naszej sieci na określonych warunkach ale także wsparcie gdy jedno z tych urządzeń przestanie działać i konieczna jest wizyta doświadczonego serwisanta by jak najszybciej przywrócić urządzenie do poprawnego działania.

Jakie prace są związane z pracą administratora serwerami?

 • Audyt infrastruktury

  - zostaje przeprowadzone sprawdzenie aktualnej infrastruktury serwerowej i ocenienie jej stanu - jeżeli pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia wykryte przez administratora staramy się zaproponować co można zmienić by ulepszyć wydajność infrastruktury pod kątami takimi jak: bezpieczeństwo, wydajność.
 • Projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań w istniejącej już infrastrukturze

  - po wykonaniu projektu zostaję on zaprezentowany klientowi i zoptymalizowany w taki sposób by aplikacja / serwer działał szybko i bezproblemowo.
 • Zapewniamy bezpieczeństwo

  - dbamy o to by środowisko, w którym działa infrastruktura miała dostosowane oprogramowanie (tak jak np. Programy antywirusowe / Zapory sieciowe Firewall).
 • Tworzenie kopii bezpieczeństwa

  - awarie się zdarzają - zapewniamy konfigurację backupowania serwera, by w przypadku usterki móc jak najszybciej przywrócić go do ostatniej poprawnie działającej konfiguracji.
 • Monitorowanie i wparcie

  - kontrolujemy działanie środowiska, tak by w razie awarii móc jak najszybciej zareagować lub zapobiec jej nim do awarii dojdzie.
 • Optymalizacja serwerów

  - pozwala to na zmaksymalizowanie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów przy jednoczesnych planach przyszłego rozwoju. To rozwiązanie, dzięki któremu można w zauważalny sposób zwiększyć nie tylko wydajność ale i efektywność pracy serwera. Dodatkowo, zastosowanie optymalizacji pozwala na weryfikację poprawności funkcjonowania – odnajdywanie ewentualnych błędów i ich wczesną eliminację.
konsultant

Wsparcie 24/7

Administrator dba o nieprzerwane działanie serwerów oraz stałe informowanie klienta co się dzieje z serwerami i reaguje na wszelkie awarie.

Jak wygląda zarządzenie serwerami?

Omówienie oczekiwań klienta co do bezpieczeństwa aby przygotować wytyczne zmian dla klienta

Zakres zarządzanie serwerami

Zakres opieki administracyjnej

Czasy reakcji

Przekazanie specjaliście dostępów administracyjnych

W jaki sposób zarządzamy serwerami?

Po przekazaniu nam dostępów administracyjnych stajemy się odpowiedzialni za Twoją sieć i serwery. Jest to jednak działanie wykonywane (lub podejmowane) już na samym końcu. Zanim do tego przystąpimy zostaje przeprowadzony przez nas specjalny audyt bezpieczeństwa, wraz z pozyskaniem informacji od klienta co chciałby zmienić lub na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dzięki czemu będziemy w stanie przygotować raport co do wprowadzanych zmian w infrastrukturze sieci lub w oprogramowaniu. Następnym krokiem jest uzgodnienie zakresu zarządzania serwerem, oraz takich informacji (może nie informacji a jakiś reguł/zasad) jak czas reakcji jaki mamy na usunięcie usterki, przydzielenie serwisanta do danego klienta i finalnie przejęcie opieki przez nas. Dążymy do tego by nasz klient mógł skupić się na prowadzeniu swojego biznesu bez obaw o swoją infrastrukturę - my zajmiemy się resztą.

Zalety optymalizacji serwerów

To doskonały sposób na zwiększenie wydajności i efektywności serwera

Brak dodatkowych kosztów – pozwala firmie na koncentrowaniu się na celach firmy.

Pozwala na odnajdywanie błędówów i pozbycie się ich

Efektywność – szybkie reakcje na awarie – brak paraliży portalu

Dostępność – monitoring serwera 24/7

Doświadczenie i Specjalizacja

Więcej usług