To opieka  administracyjna która wymaga wiedzy, to opieka nad infrastrukturą serwerową i powierzania zadania związane z obsługą i zarządzaniem serwerami klienta, która znajduje się w dowolnej lokalizacji. Ze względu że jest potrzebna stała opieka czasami bardziej opłaca się zatrudniać firmę zewnętrzną, która posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje by móc zapewnić firmie nie tylko wsparcie zdalne przy zarządzaniu serwerami (jak np. Tworzenie nowych udziałów sieciowych) czy też konfiguracji nowo dołączonego urządzenia, które musi działać w naszej sieci na określonych warunkach ale także wsparcie gdy jedno z tych urządzeń przestanie działać i konieczna jest wizyta doświadczonego serwisanta by jak najszybciej przywrócić urządzenie do poprawnego działania. 

Wsparcie 24/7

–   Administrator dba o nieprzerwane działanie serwerów  oraz stałe informowanie klienta co się dzieje z serwerami i reaguje na wszelkie awarie.

Jakie prace są związane z pracą administratora serwerami ? 

– audyt infrastruktury – 
zostaje przeprowadzone sprawdzenie aktualnej infrastruktury serwerowej i ocenienie jej stanu – jeżeli pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia wykryte przez administratora staramy się zaproponować co można zmienić by ulepszyć wydajność infrastruktury pod kątami takimi jak: bezpieczeństwo, wydajność. 
– projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań w istniejącej już infrastrukturze – po wykonaniu projektu zostaję on zaprezentowany klientowi i zoptymalizowany w taki sposób by aplikacja / serwer działał szybko i bezproblemowo.
– zapewniamy bezpieczeństwo – dbamy o to by środowisko, w którym działa infrastruktura miała dostosowane oprogramowanie (tak jak np. Programy antywirusowe / Zapory sieciowe Firewall) 

    – tworzenie kopii bezpieczeństwa – awarie się zdarzają – zapewniamy konfigurację backupowania serwera, by w przypadku usterki móc jak najszybciej przywrócić go do ostatniej poprawnie działającej konfiguracji. 

    – monitorowanie i wparcie – kontrolujemy działanie środowiska, tak by w razie awarii móc jak najszybciej zareagować lub zapobiec jej nim do awarii dojdzie. 

    – optymalizacja serwerów –pozwala to na zmaksymalizowanie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów przy jednoczesnych planach przyszłego rozwoju. To rozwiązanie, dzięki któremu można w zauważalny sposób zwiększyć nie tylko wydajność ale i efektywność pracy serwera. Dodatkowo, zastosowanie optymalizacji pozwala na weryfikację poprawności funkcjonowania – odnajdywanie ewentualnych błędów i ich wczesną eliminację.

Zalety optymalizacji serwerów 

  • To doskonały sposób na zwiększenie wydajności i efektywności serwera 
  • Brak dodatkowych kosztów – pozwala firmie na koncentrowaniu się na celach firmy.
  • Pozwala na odnajdywanie błędów i pozbycie się ich
  • Efektywność – szybkie reakcje na awarie – brak paraliży portalu 
  • Dostępność – monitoring serwera 24/7
  • Doświadczenie i Specjalizacja