Agencja 

W agencjach SEO można liczyć na pewno na ciekawe i różne projektów, dzięki którym będzie można pozyskać szerokie doświadczenia w wielu branżach dla różnych stron. Daje nam również okazje wymiany doświadczeń lub konsultacji rozwiązań i problemów, można liczyć na wsparcie zespołu.

Inhouse

Pracując inhouse najczęściej jest się jednoosobowym działem gdzie głównym zadaniem jest wspieranie zarządu i dział marketingu w skutecznej promocji oferty danej firmy co daje nam więcej czasu na zapoznanie się z firma i zagłębieniem się w jej promocje i daje okazje na eksperymentowania nowych rozwiązań. Najważniejsze jest aby mieć zaangażowanie w dana markę i branżę aby praca sprawiała przyjemność.

Freelance 

Tu jak sama nazwa wskazuje mamy znacznie większą swobodę w swoich działaniach jesteśmy własnym szefem samemu można dobierać klientów i organizować dzień pracy. Bardzo ważne jest aby mieć samodyscyplinę i nie osiadać na laurach gdy myślimy, że świetnie nam idzie oraz świetna organizacja pracy. Ważne jest aby motywować się i być dosłownie własnym szefem. Jedynie może być ciężej pozyskiwać nowych klientów.

Jak widać wszystkie formy pracy są kuszące w zależności jak chce się pracować i jakie rodzaje doświadczeń chcemy nabrać i czy jesteśmy w stanie pracować w zespole czy bardziej jesteśmy indywidualistami.